You are currently viewing Çmimet e Shoqatës Evropiane Të Hardware Për 2017

Çmimet e Shoqatës Evropiane Të Hardware Për 2017

Pas votimit të gjerë nga më shumë se 100 ekspertë nga Shoqata Evropiane e Hardware, fituesit u njoftuan në një Hotel në Taipei në prag të Computex 2017.
Kjo ishte ceremonia e tretë e çmimeve vjetore të prezantuara nga media të ndryshëm nga ku: KitGuru nga Anglia, HardwareLuxx nga Gjermania, Hardware.Info nga rajoni i Beneluksit, Geeknetic nga Spanja, Hardware Upgrade nga Italia, Lab501 nga Romania, CowCotLand nga Franca, PurePC nga Polonia dhe SweClockers që përfaqëson vendet nordike.
Edhe pse disa kategori mund të kenë qenë të parashikueshme, ka pasur disa surpriza të mëdha në kategorinë e CPU dhe në përgjegjësi.

Kjo është edhe lista e plotë e fituesve. Kontrolloni nëse lista e ‘produkteve më të mira në shitje në të gjithë Europën’ përputhet me tuajën.

Proçesori më i mirë: AMD Ryzen R5 1600x.

Bordi ATX më i mirë: ASUS ROG Crosshair VI Hero.

Bordi ATX Micro më i mirë: ASUS ROG STRIX Z270G.

Bordi ITX Mini më i mirë: MSI Z270I GAMING PRO CARBON AC.

Seria më e mirë e RAM-it: G.SKILL TridentZ RGB

Karta grafike më e mirë: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti / Titan X [të bazuara në çipin grafik GP102].

Karta grafike më e mirë AMD: Sapphire RX 580 Nitro+ Limited Edition 8GB.

Karta grafike më e mirë Nvidia: Gigabyte Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11GB.

Monitori më i mirë: Asus ROG PG348Q.

Monitori Gaming më i mirë: ASUS ROG Swift PG258Q.

Monitori profesional më i mirë: Eizo ColorEdge CG248-4K.

Ftohësi më i mirë me ajër për CPU: Noctua NH-D15.

Ftohësi më i mirë me ujë për CPU: be quiet! Silent Loop 240mm.

Seria më e mirë e ventilatorëve për kasa: be quiet! SILENTWINGS 3.

HDD-ja më e mirë: Seagate IronWolf.

SSD-ja më e mirë: SAMSUNG 960 PRO M.2.

Serveri NAS më i mirë: QNAP TS-451+.

Pajisja më e mirë e jashtme për ruajtjen e materialeve: Samsung T3 Portable SSD.

Kasa ATX më e mirë: Corsair Crystal 570X RGB.

Kasa Micro ATX më e mirë: Fractal Design Define Mini C.

Kasa ITX më e mirë: Fractal Design Define Nano S.

Kutia e ushqimit më e mirë: Seasonic Flagship PRIME TITANIUM.

Mousi më i mirë: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB.

Tastiera më e mirë: Corsair Gaming K95 RGB PLATINUM.

Kufjet më të mira: Corsair VOID Surround Hybrid.

Router-i më i mirë: NETGEAR Nighthawk X10.

Bokset më të mira: Sound BlasterX Katana.

Produkti më i mirë për realitetin virtual [VR]: HTC VIVE.

Karrigia Gaming më e mirë: Noblechairs Epic.

Kompjuteri Mini më e mirë: ZOTAC ZBOX MAGNUS EN1060.

Kompjuteri Gaming më i mirë: CORSAIR ONE™ PRO.

Laptopi më i mirë: Dell XPS 13.

Laptop / Tablet [dy në një] më i mirë: Microsoft Surface Pro 4.

Laptopi Gaming më i mirë: MSI VR Ready GT83VR.

Tablet më i mirë: Samsung Galaxy Tab S3.

Celulari Smartphone më i mirë: Samsung Galaxy 8.

Aksesorë zbukurimi më i mirë: Samsung Gear S3.

Produkti për shtëpi [Smart] më i mirë: Philips Hue

Më i miri për Overclocking: Intel® Core™ i7-7700K

Teknologjia e re më e mirë: Arkitektura ZEN nga AMND.

Produkti i Viti [2017]: AMD RYZEN.

Burimi: European Hardware Awards