You are currently viewing Kanceri Nuk Është Sëmundje Por Biznes

Kanceri Nuk Është Sëmundje Por Biznes

Kanceri është përhapur kudo; duke prekur të moshuar, të rinj, deri në fëmijë,
Kanceri nuk është një sëmundje por konsiston në mungesën e vitaminës B17.
Shmangni kimioterapinë, kirurgjinë ose marrjen e ilaçeve me efekte të forta anësore.
Në të shkuarën një numër i madh detaresh humbën jetën si pasoje e një sëmundje e quajtur ‘Beri- Beri’.
Një numër i madh njerëzish u prekën nga kjo sëmundje, dhe disa persona nxorën përfitime të mëdha nga kjo situatë.
Më vonë u zbuluar se ‘Beri- Beri’ nuk ishte një sëmundje por mungesë e vitaminës C.
Kanceri është e njëjta gjë!
Armiqtë e njerizimit e kthyen kancerin në industri nga ku fitojnë miliarda.
Kjo industri lulëzojë pas luftës së dytë botërore.
Të gjithë këto miliarda dollarë në kërkime, lufta kundër kancerit, janë pjesë e industrisë së kancerit pasi kura është zbuluar kohë më parë.
Për të parandaluar dhe kuruar duhet ndjekur një dietë e pasur me vitaminën B17.
Meqënëse kanceri është thjeshtë një mungesë e vitaminës B17, ngrënia e 15 deri 20 copë [fara] bërthamë kajsie në ditë është e mjaftueshme.
Embrioni i grurit gjithashtu është shumë efikas kundër kancerit, i përbërë nga oksigjen i pastër i lëngshëm.
Video poshtë na tregon se si ta nxjerrim.

Kjo gjendet edhe në farën e mollës dhe është ekstrakt i vitaminës B17 [Amigdalin].
Në Amerikë industria farmaceutike ka hartuar një ligj për ndalimin e prodhimit të medikamenteve të bazuara në Amigdalin, këto ilaçe prodhohen në Meksikë nga ku kontraktohen për në Amerikë.
Dr. Harold W. Manner, në librin e tij “Death of Cancer” [Vdekja e kancerit] ka thëne se suksesi për kurmin e kancerit me këto ilaçe [të bazuara në Amigdalin] arrin deri në 90%.

Ushqimet që përmbajnë vitaminën B17 janë si më poshtë.

-Bërthamë frutash ose fara. këto përmbajnë sasinë më të lartë të vitaminës B17 në natyrë. Kjo përfshin [nga bërthama] kajsi, pjeshkë, [nga farat] mollë, dardhë, dhe frutat e thata.

-Nga familja bishtajore fasule, fasule pllaqi, bizele, si dhe mbijetoni i thjerrëzave.

-Nga kernelit: bajame e hidhur, [shumë e pasur me vitaminë B17] si dhe bajamet e Indisë.

-Nga manat: pothuajse të gjitha manat, boronicë, manit i zi, mjedër, dhe luleshtrydhe.

-Nga farat: susam dhe farat e lirit [një bimë vjetore me lule bojë qelli e përdorur për herë të parë nga paraardhësit tanë të Arbërisë.

-Nga drithërat e zhveshur: tërshërë, elb, oriz, flaxseed, meli, dhe thekër.

Lista e ushqimeve anti-kancer.

– Kajsi (farat)
– Farërat nga fruta të tjera si mollë, qershi, pjeshkë, kumbulla të thara, kumbulla, dardha
– Fasule pllaqi
– Bari i grurit
– Bajame
– Mjedër
– Shtogu
– Luleshtrydhe
– Manaferra
– Boronicë
– Hikërror
– Melekuqe
– Elb
– Millet
– Shqeme
– Arra Macadamia
– Mashurka

Të gjitha këto ushqime kanë sasi të lartë të vitaminës B17.

Higjiena është një tjetër faktor kryesorë.
Kur lajmë enët ose duart me sapun/kimikat të ndryshëm mendojmë se duke i shpëlarë mirë e mirë kimikatet largohen por nuk është kështu.
Ato ngelen në poret e lëkurës sonë dhe në pjata, duke u përzierë me ushqimin që hamë.
Zgjidhja është shumë e thjeshtë, gjithmonë perëndoni uthullën si dezinfektues, bëjini nderë vetes dhe ruani familjen tuaj nga kanceri në gjak që shkaktojnë këto kimikate.
Kujdes nga kimikatet që përdoren në fruta-perime, por vendosini në ujë me kripë për të ruajtur ngjyrën, dhe uthull për të ruajtur freskinë.

Burimi: Simplecapacity