Seritë MSI dhe ZOTAC të GeForce RTX 3060 Ti shfaqen në internet

Një sërë kartash grafike GeForce RTX 3060 Ti nga MSI dhe ZOTAC janë shfaqur në internet, falë listave të vërejtura në Komisionin Ekonomik

Read More

Futuremark lëshon testin 3DMark DirectX Ray-tracing

Vetëm dy javë para daljes së serisë AMD Radeon RX 6000, 3DMark njofton pikën e referimit të re për gjurmimin e rrezeve Standardi i ri teston

Read More

AMD shpall serinë e re RX 6000

AMD sot prezantoj serinë e re të kartave grafike RX 6000. Pas një mungesë të gjatë që prej R9 290x AMD i rikthehet tregut të entuziastëve,

Read More

AMD tregon shifrat e para të Radeon RX 6000 “Big Navi” në 4K

Gjatë prezantimit të javës së shkuar kushtuar Proçesorëve AMD Zen3, presidentja e AMD Dr. Lisa Su na dha gjithashtu ca detaje të vogla të

Read More

AMD shpall serinë Ryzen 5000

Sot AMD prezantoi serinë e saj Ryzen 5000 të bazuar në arkitekturën Zen3. Proçesorët e rinj desktop do të shfaqin frekuenca më të larta dhe

Read More

Filiali i MSI akuzohet për abuzim me shitjet e kartave NVIDIA RTX 3080

Lista e eBay zbulon se kompania e njohur si Starlit Partner ka shitur katër karta grafike GeForce RTX 3080 me një çmim rreth 1360 Dollar Amerikan.

Read More

Dikush instalon dhe luan lojën Crysis 3 nga memorja e NVIDIA GeForce RTX 3090

NVIDIA GeForce RTX 3090 vjen me 24 GB VRAM. Goxha memorje, apo jo? Në fakt, lojtarët e PC-ve  mund të instalojnë lojëra të tëra në të dhe

Read More

NVIDIA shtyn datën e daljes në treg të GeForce RTX 3070

NVIDIA ka shtyrë daljen e kartës së saj grafike GeForce RTX 3070 me dy javë. Kompania ka përditësuar informacionin në faqen e saj, kartat do

Read More

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti do të dal pas RTX 3070

Dy burime konfirmojnë se karta e radhës në serinë Ampere GeForce RTX 30 do të jetë RTX 3060 Ti. Për momentin nuk ka asnjë konfirmim për

Read More

Microsoft blen 9 studio të botuesit ZeniMax Media

Microsoft njoftoi se ka “kryer në një marrëveshje” për të blerë ZeniMax Media, kompania që zotëron Bethesdan. Lajmi i

Read More