You are currently viewing PC Gaming Show 2017: Përmbledhje E Videove Dhe Shpalljeve Të Reja

PC Gaming Show 2017: Përmbledhje E Videove Dhe Shpalljeve Të Reja

Revista PC Gamer si çdo vit tashmë prezantoj shfaqen e saj në E3, kësaj radhe shfaqja ishte sponsorizuar nga Intel.

XCOM 2: War of the Chosen

Njoftimi i parë i shfaqjes është DLC-ja e parë për XCOM 2, e quajtur War of the Chosen.

Age of Empires: Definitive Edition

Loja klasike 20 vjeçare do të dal sërish në treg me një version të remasterizuar, me grafikë të përmirësuar, një fonogram orkestral të ri dhe përmirësime në gameplay.

Mount & Blade 2

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Killing Floor 2

Së shpejti, Killing Floor 2 do të jetë falas për një javë. Në të njëjtën kohë, fillon dhe evenimenti Summer Sideshow, ku përfshihen një hartë e re, sende të reja kozmetike, etj.

GriftLands

Nuk dimë shumë për RPG-në e re nga Klei Entertainment studioja prapa Mark of the Ninja, Don’t Starve, etj.
Por shpresat janë të mëdha.

Total War: Warhammer 2

LawBreakers

Pas një periudhe të gjatë në beta LawBreakers ka një datë dalje zyrtare, 8 Gusht 2017, dhe do të kushtojë 30 Euro.

Wargroove

Me redaktorin e fushatës, lojtarët do të jenë në gjendje të ndërtojnë tregime me shumë nivele të personalizuara, dialog etj.

Sea of Thieves

Më shumë detaje rreth lojës u zbuluan për PC si: mbështetje për 4K dhe ultrawide rezolucion, dhe FPS i zhbllokuar.

Tunic

E njohur dikur si Secret Legend, Tunic është një lojë e mrekullueshme që merr frymëzim nga Zelda.

Ooblets

Ooblets është një lojë e frymëzuar nga Pokemon dhe Harvest Moon.

The Last Night

Ylands

Loja e re me botë të hapur nga Bohemia Interactive, tregon piratë, makinat dhe një kalë duke u lëshuar nga një katapultë.

BattleTech